Informacje
- Liga Polska
- Milić żegna się z Kolejorzem
-
27.06.2026 Maciej Kałużny
Antonio Milić odchodzi z Lecha Poznań. Obowi±zuj±cy do 30 czerwca 2026 roku kontrakt chorwackiego obrońcy nie zostanie przedłużony. 32-letni zawodnik spędził przy Bułgarskiej 5,5 roku, wywalczył w tym czasie trzykrotnie mistrzostwo Polski, pomógł także w awansie do historycznego ćwierćfinału Ligi Konferencji.
- Bardzo dziękujemy Antonio za reprezentowanie niebiesko-białych barw. Był to jeden z liderów w naszej szatni, a także na boisku, gdzie dawał ogromne do¶wiadczenie szczególnie w grze defensywnej. Odchodzi od nas zawodnik utytułowany, który był przy wszystkich naszych ostatnich sukcesach. Dzisiaj się rozstajemy, takie jest piłkarskie życie, zdecydowali¶my o pój¶ciu inn± drog±. Toni będzie jednak zawsze niezwykle mile widziany na Enea Stadionie przy Bułgarskiej - mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rz±sa.
Milić przyszedł zim± sezonu 2020/2021. Przez 5,5 roku rozegrał we wszystkich rozgrywkach w zespole Kolejorza 179 meczów, strzelił 11 goli. Był podstawowym piłkarzem drużyn, które wywalczyły mistrzostwo Polski w 2022, 2025 oraz 2026 roku. W 2023 przeżył z Niebiesko-Białymi historyczny, pierwszy ćwierćfinał europejskich rozgrywek - dotarł do tego etapu w Lidze Konferencji.
Antonio, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej! Już dzi¶ zapraszamy na spotkanie o Superpuchar 16 lipca, przed starciem z Górnikiem Zabrze będziemy chcieli cię oficjalnie pożegnać, to będzie też okazja do podziękowań ze strony kibiców.
¬ródło: lechpoznan.pl
Facebook
-
2002 - 2026 JarderSport: Contact. Всі права захищені
e winner to marka zaufanego polskiego bukmachera z transparentnym regulaminem i szybk± wypłat± wygranych. Zarejestruj się na e winner..
